Informace

Prací symboly potahů matrací:

Výrobek se může prát v pračce při teplotě prací lázně nejvýše 60°C. Mechanické působení, máchání při postupně klesající teplotě vody a odstřeďování odpovídá šetrnému programu pračky.

Výrobek se nesmí sušit v bubnové sušičce.

Teplota spodní plochy žehličky nesmí být vyšší než 150°C.

Výrobek se může chemicky čistit tetrachloreténem (perchloretylénem), benzinem, trifluortrichloretanem nebo fluortrichlormetanem obvyklými postupy čištění.


Přečtěte si také

o antibakteriálních matracích
o latexových matracích
o matracích z PUR pěny
o sendvičových matracích
o matracích pro děti
o matracích z viscoelastické pěny
o pružinových matracích
o anatomických polštářích
o chráničích matrací
o postelích z masivního dřeva


Pružinové matrace

je vhodné položit na pevný dřevěný rošt, rovnou desku s otvory. Nelze je polohovat případně pouze velmi omezeně. Klasická pružinová matrace obsahuje cca 180 pružin ze speciální oceli spojených v pružící kostru. Ta je pak obalena dalšími vrstvami, které zabraňují vychýlení pružinového jádra a zároveň chrání obalové vrstvy matrace proti mechanickému poškození. Tzv. obalové vrstvy se skládají z protialergických materiálů, ušlechtilých druhů vln a jemné bavlny první jakosti. U tzv. taštičkových matrací jsou jednotlivé pružiny menší, je jich podstatně více (cca 400) a jsou obaleny do „taštiček", takže každá pružinka pracuje samostatně. Pruží lépe než „klasická" pružinová matrace.

Matrace ze studené pěny

nová technologie výroby polyuretanové pěny vyráběná za studena. Při výrobě studené pěny nepoužíváme formaldehyd, ani jiné škodlivé látky. Vyznačuje se vysokou pevností, pružností a vzdušností. Ta je mnohem větší než u běžných PUR pěn. Díky ní matrace snadno odvětrávají absorbovanou vlhkost, čímž omezují výskyt roztočů, kteří potřebují k životu a množení vlhké prostředí. Studená pěna má dále díky své pevnosti velmi dlouhou životnost, tvarovou stálost a vynikající ortopedické vlastnosti. Prodloužená záruka na tyto matrace je 5 let.

Latexové matrace

Je vyráběn nejmodernější metodou odlévání latexu do forem zajišťuje stejné vlastnosti matrace na celé ploše. Latex se vyznačuje vysokou měkkostí, která dává zákazníkům velmi příjemný pocit při ležení. Latexové matrace jsou doporučovány odborníky pro své výborné ortopedické vlastnosti. Díky své měkkosti jsou vhodné na polohovací rošty. Současně je latex velmi vzdušný, čímž snadno odvětrává vlhkost, stejně jako studená pěna. Prodloužená záruka na tyto matrace je 5 let

Líná pěna

Viscoelastická pěna o vysoké hustotě s tvarovou pamětí. Reaguje na tělesnou teplotu a v závislosti na teplotě mění hustotu. Díky efektu pomalého vracení se pěna dokonale přizpůsobí tvaru těla po celé ploše matrace a drží ho v optimální poloze, což zamezuje převracení se během spánku. Svou měkkostí dodá tělu velmi příjemný pocit při ležení. Tímto spánek dostává rozměr skutečné regenerace a odpočinku. Líná pěna také zabraňuje vzniku proleženin u dlouhodobě ležících osob. Matrace kombinované s touto pěnou revoluční technologie zaručuje nejvyšší komfort při odpočinku. Prodloužená záruka na tyto matrace je 5 let.

Biotex

Netkaná textilie s kombinací ovčí vlny -jedinečný materiál pro výplňovou funkční vrstvu matrací Bezkonkurenční vzdušnost, ideálně váže vlhkost a rychle se jí zbavuje (až o 30% než běžné používané materiály) má lepší propustnost pro vzduch a vodní páru a vynikající mechanické vlastnosti. Ideální anatomické přizpůsobení křivce těla napomáhá k optimální regeneraci celého těla. Tento moderní a progresivní materiál spolu s celkovou konstrukcí jednotlivých matrací splňuje ty nejpřísnější požadavky kladené na zdravé spaní. Po ukončení životnosti matrace je recyklovatelný bez zatěžování životního prostředí. Prodloužená záruka na tyto matrace jsou 3 roky.

Dále více informací:

Výroba matrací
Potahy matrací
Pojmy a materiály
Postele z masivu Grossmann
Luxusní spaní za velmi dostupnou cenu
Jak vybírat matraci
Odborník radí, jak na výběr kvalitní matrace
Matrace ze 100% přírodního latexu
Luxusní spaní za velmi dostupnou cenu
Záruka kvalitního spánku
Stěžuje si dítě na bolavá záda? Zjistěte, zda má vhodnou matraci
Luxusní matrace pro kvalitnější spánek
Aktuální nabídka manželských postelí z borovicového masivu
Pořiďte si výhodně manželskou postel z masivního dřeva
Nová postel s roštem a matrací ve výhodném postelovém setu
Zdravé spaní dětí díky postelím z masivního dřeva
Postele z přírodního dřeva za skvělé ceny
Manželské postele z přírodního dřeva - to pravé do vaší ložnice
Sháníte novou postel? Nyní pořídíte výhodně v kompletu s matrací i roštem
Chytře zařízená ložnice pro zdravý spánek
Komfort během spánku díky luxusním matracím Grossmann
Jaké matrace s rozměry 160 x 200 cm a za nejlepší ceny dnes seženete?
Manželské matrace 180 x 200 cm levně? Není problém
Nemůžete sehnat matraci atypických rozměrů? Zkuste českého výrobce matrací Grossmann
Výhodný nákup matrace 140 x 200 cm? Víme kde
Matrace 90 x 200 cm, různé druhy za bezkonkurenční ceny
Sendvičové matrace – lehké, vzdušné a cenově přijatelné
Antibakteriální matrace – nejen pro alergiky a astmatiky
Čím mohou překvapit pružinové matrace?
Matrace a polštáře s chladivým efektem - klidné spaní i během horkých letních dnů

Pravidla soutěže Facebook

MATRACE, POSTELE, ROŠTY

ZASLÁNÍ NOVINEK

NAŠE PRODEJNY

;