O antibakteriálních matracích

Počet alergiků a astmatiků se v poslední době značně zvyšuje. Přibývá lidí alergických na roztoče, prach, plísně a další mikroorganismy, kterým se bohužel velmi dobře daří v matracích, peřinách a dalším ložním a bytovém textilu. Pokud v takovém nevhodném prostředí spí i zdravý člověk, nebo obzvlášť dítě, tak je velmi pravděpodobné, že se u něj časem rozvine nějaká choroba, alergie či astma. Proto je velmi důležité udržovat v ložnici zdravé a čisté prostředí. Ale jak?

Připravit vhodné prostředí pro alergika nebo astmatika není až tak složité. Začít můžete odstraněním závěsů, záclon a koberců. Dobré je rovněž ložnici důkladněji uklízet. Místo závěsu poslouží žaluzie, místo koberce jiná podlahová krytina, ale matraci ničím nenahradíte. V dnešní době však ani toto není problém. Řešení nabízí antibakteriální matrace, jež jsou určeny právě pro alergiky a astmatiky.

Jaká by měla být antibakteriální matrace?

Matrace by měla být prodyšná. Důležité je, aby se snadno zbavovala vlhkosti, protože ta vytváří ideální klima pro výskyt roztočů. Chce to tedy nejméně příznivé podmínky pro jejích život. Takové podmínky poskytují pěnové matrace. Pěna, která tvoří výplň matrace může být přímo antibakteriální. Velice kvalitní je například certifikovaná pěna SANITIZED, kterou na výrobu matrací používáme. Tato pěna zabraňuje vzniku plísní a zápachu, především však zamezuje tvorbě bakterií, plísní, roztočů a dalších nežádoucích mikroorganismů. Díky tomu vám zajistí zdravé a čisté prostředí pro kvalitní spánek.

Klíčovou roli hraje i potah. Dnes již existují speciální látky s antibakteriální úpravou, jako je třeba Sanitized, Silver Protect, Aloe Vera a další, z nichž potahy na matrace šijeme.

Antialergickou matraci umístěte na lamelový rošt, který prodyšnost matrace podpoří. Pod postelí by mělo být volné místo, nedoporučujeme úložné prostory, v nichž se obvykle hromadí prach. Bez úložných prostor je možné podlahu pod postelí vytřít, což je nejlepší varianta.

Zdravotní antibakteriální matrace Grossmann

Představme si tři modely z naší nabídky antibakteriálních matrací.

Antibakteriální matrace Sára ze studené pěny

Matrace Sára je vyrobena z kvalitní vysoce elastické studené pěny o vyšší objemové hmotnosti a antialergické pěny SANITIZED. Významným prvkem je ergonomické zónování matrace. Je změkčena v oblasti ramen a zpevněna v oblasti bederní páteře. Příčné zářezy v konstrukci zajišťují dokonalé větrání a tím se zamezuje usazování roztočů a plísní. Matrace disponuje středně tvrdým povrchem.

Antibakteriální sendvičová matrace Klaudie

Sendvičová matrace Klaudie se skladá ze značkových německých pěn Carpenter ® s antibakteriálními pěnami SANITIZED® ze Švýcarska. Konstrukci tvoří pěna SANITIZED, která zajišťuje maximálně možné hygienické prostředí. Pěna je dermatologicky testována a vůči lidské pokožce se jedná o velice šetrný materiál. Na ložné plochy byla využita profilovaná pěna Carpenter, která má z každé strany jinou tuhost a ergonomické zónování napomáhá ideální podpoře těla při spánku.

Antibakteriální pružinová matrace Simona BIO

Vhodnou volbou může být i pružinová matrace Simona BIO tvořena kombinací značkových ocelových pružin Bonell, netkané textilie BIOTEX z ovčí vlny a kokos-latexovými deskami. Tato kombinace nabízí bezkonkurenční vzdušnost a vynikající ortopedické a hygienické vlastnosti. Matrace je opatřena luxusním potahem SILVER. Látka je upravena technologií Silver Protect, při které se do látky napustí nanočástice stříbra. Takto upravená látka má antibakteriální účinky. Potah je příjemný na dotek, prodyšný, snímatelný a pratelný do 60°C. Potah je prošitý termorounem z dutého polyesterového vlákna, které zaručuje velmi dobré větrání matrace. Potah je vhodný pro alergiky a astmatiky a zároveň má antibakteriální účinky. 

Pozn.: I v případě antibakteriálních matrací lze zvolit různou tvrdost a rozměry matrace. Problémem není ani výroba matrací na míru.

MATRACE, POSTELE, ROŠTY

ZASLÁNÍ NOVINEK

NAŠE PRODEJNY

;