O latexových matracích

Na našem trhu jsou v současné době k dostání nejrůznější druhy matrací, od levnějších, po luxusní. Latexové matrace jsou tím nejlepším, co si můžete pro zdravý a plnohodnotný spánek dopřát. Jedná se o nejvíce komfortní, kvalitní a pohodlné matrace. Pokud uvažujete o pořízení nové matrace, pak byste rozhodně měli pouvažovat o té latexové. Proč?

Jaké jsou výhody latexových matrací?

Latexové matrace přináší svým uživatelům řadu výhod, díky kterým jsou tolik oblíbené. Mají velice dobré ortopedické vlastnosti. Projevuje se totiž u nich silná bodová elasticita, což znamená, že pouze v místě zatížení dojde k deformaci. To je žádoucí, aby se matrace přizpůsobila tělu pouze v těch místech, kde je zatížená, aniž by byl tlakem ovlivněn i okolní prostor. Matrace tedy v jakékoliv pozici perfektně podpírá tělo. Latex je pevný a trvanlivý materiál, zároveň poskytuje příjemný pocit při ležení. Stejně jako jiné typy matrací jsou ty latexové velmi komfortní.

Latexové matrace jsou velmi vhodné pro alergiky a astmatiky, protože se v nich nedrží roztoči a jiné mikroorganismy. Velmi dobré hygienické a hypoalergenní vlastnosti jsou velkou výhodou. Pakliže budete hledat nějaké antibakteriální matrace, pak to mohou být právě latexové. Oceníte také fakt, že nezapáchají, neboť se jedná o víceméně přírodní materiál.

Latex je vzdušný materiál, což je obrovským plusem. Snadno odvětrává vlhkost a to je u matrací obzvláště důležité. Během spánku dochází k přirozené cirkulaci vzduchu okolo těla. Pot, který za noc vypotíte, je odveden pryč z matrace. Proto jsou v matraci stále ty nejlepší podmínky pro spánek. Pochvalovat si možná také budete termoregulační vlastnosti. Ty se projeví tak, že matrace se nepřehřeje, protože latexová pěna má tendenci rychle stydnout. Tato přednost přijde vhod zejména v horkých letních nocích.

Do výroby zařazujeme také 100% přírodní latex, který je TOP materiálem budoucnosti, a díky kterému dostávají matrace zcela nový směr. Velkým plusem je tvarová stálost po celou dobu užívání. 100% přírodní latex je jediný latex na světě s nulovou uhlíkovou stopou (CO2 neutrální). Je naprosto zdravotně nezávadný, neobsahuje žádné umělé příměsi, prostě pouze příroda. Latexové matrace jsou rovněž prodyšné, dochází v ní ke správné cirkulaci vzduchu, což je důležité pro správné uchování hygienických podmínek. V latexu se netvoří plísně, nemnoží roztoči, proto se hodí i pro alergiky a astmatiky. Tyto matrace poskytují optimální měkkost pro každého uživatele. Životnost 100% přírodních latexových matrací se pohybuje dokonce až 25 let, průměr jiných je okolo 7 let.

Jaké jsou nevýhody latexových matrací?

Vše má svůj rub i líc, a ne jinak je tomu i v případě latexových matrací. I u těch najdeme nějakou tu nevýhodu. Pro ty, jež dávají přednost tvrdým povrchům, mohou být měkké. Proto se také kombinují s jinými materiály, např. deskami s kokosovými vlákny, biotexem, použitím studené pěny apod. Matrace ze studené pěny, latexu, kokoslatexu a dalších materiálů má pak ještě lepší vlastnosti.

Latexové matrace jsou obecně těžší, což pro vás může být problémem třeba při manipulaci. Zároveň je to však i plusem, protože existuje pravidlo: Čím těžší matrace, tím kvalitnější.

Za mínus lze bezesporu považovat i pořizovací cenu. Latex je vysoce kvalitní materiál, což je vykoupeno vyšší cenou. Avšak my se snažíme, aby pro vás byly stále cenově přijatelné.

Jaké latexové matrace u nás můžete pořídit?

Model Xena ze 100% latexu, jádra z kokosového vlákna a BIOTEXU z ovčí vlny patří mezi velmi oblíbené produkty v naší nabídce. Další model Jana ze 100% latexu a jádrem z tvrdé studené pěny se u našich klientů také těší velké oblibě. Do třetice přidáváme ještě pro ukázku model Simona ze 100% přírodního latexu. Kompletní nabídku latexových matrací naleznete na našich stránkách v kategorii 100% latexové matrace.

MATRACE, POSTELE, ROŠTY

ZASLÁNÍ NOVINEK

NAŠE PRODEJNY

;