O matracích pro děti

Víte, že malé dítě prospí ročně kolem 4 000 hodin? Tato cifra je jistě dostatečným důvodem, proč je důležité věnovat zvýšenou pozornost dětské postýlce, zejména pak matraci. Dětské matrace jsou specifické svou tuhostí, velikostí i materiálem. Mnozí rodiče však neví, jakou dětskou matraci pořídit, proto jsme pro vás připravili několik cenných rad, jež vám pomohou se v naší nabídce matrací pro děti zorientovat a vybrat tu správnou.

Správná tuhost dětské matrace

Ač se tak nemusí zdát, matrace pro děti by měly být ze zdravotního hlediska tvrdší či středně tvrdé. Je pro ně důležitá pevnější konstrukce, která dítěti poskytne optimální oporu a zajistí ideální vývoj páteře. Jelikož během spánku dítě stále roste, dětská páteř potřebuje správné podepření. Toto neumí zajistit měkké matrace. Pořídíte-li svému děťátku měkkou matraci, hrozí mu riziko růstových deformací a skoliózy páteře.

Správná velikost dětské matrace

Dětské matrace jsou logicky menších rozměrů, tak aby se vešly do postýlky. Mezi standardní rozměry se řadí 60 x 120 cm a 70 x 140 cm. Nicméně pokud budete potřebovat matraci jiných rozměrů, můžeme vám ji na míru zhotovit. U velikosti matrace dbejte na to, aby vyplňovala celou plochu postýlky. Tento požadavek souvisí s bezpečností vašeho miminka a batolete. Mezi postýlkou a matrací nesmí vzniknout prostor, kde by mohlo dítě zaklínit třeba ručičku nebo nožičku a hrozilo případně zranění.

Správný materiál dětské matrace

Materiál dětských matrací souvisí s požadavkem na tuhost. Proto vyrábíme tyto matrace z vhodných materiálů. Pořídit u nás můžete tyto:

  • PUR matrace – PUR pěny nabízí klasické a nejlevnější řešení. Často je kombinujeme také s jinými materiály (využíváme např. RE nebo studenou pěnu) pro zlepšení vlastností matrace. Z těchto můžeme doporučit kupříkladu dětskou matraci Baby PUR.
  • Viscoelastické matrace – tyto matrace vyrábíme z paměťové (viscoelastické, líné) pěny. Opět se může jednat o kombinaci s dalšími pěnami, třeba studenou. Lína pěna dobře tělo kopíruje a poskytne dítěti potřebnou oporu. Vyniká výraznou prodyšností, což je u dětských matrací rovněž důležité. Matrace z tohoto materiálu je u nás zastoupena modelem Dětská Visco.
  • Matrace biotex-kokos - kombinace materiálů biotex (netkaná textilie s přidáním ovčí vlny) a kokos-latexové desky zaručuje dlouhou životnost a antibakteriální a hypoalergenní podmínky. Ideálně váže vlhkost a rychle se jí zbavuje. Navíc se jedná o přírodní produkt, který je recyklovatelný. Dětská matrace BIOTEX – KOKOS může být dobrou volbou i pro vaše dítě. 
  • Latexové matrace – matrace z latexu jsou cenově dražší, avšak nejkvalitnější. Tyto matrace vyrábíme ze směsi přírodního a umělého latexu (kaučuku). Tato pěna je středně tvrdá a dobře se přizpůsobí dětskému tělíčku. Je to pružný, vysoce kvalitní materiál s vynikající elasticitou a tvarovou stálostí. Zároveň se vaše ratolest nebude potit, což je také příjemný fakt. Model dětské matrace Dominika je velmi prodyšný a navržený speciálně pro děti, kterým poskytuje dokonalé podepření těla. 

V naší nabídce najdete i další dětské matrace, jež jsou kombinací výše uvedených materiálů. Shlédněte naše stánky http://www.grossmann-matrace.cz/matrace-pro-deti/ a pořiďte tu nejlepší matraci pro vaše dítě za nejlepší cenu právě u nás.

MATRACE, POSTELE, ROŠTY

ZASLÁNÍ NOVINEK

NAŠE PRODEJNY

;