O matracích z PUR pěny

Pěnové matrace, spolu s pružinovými, patří ke stálicím na našem trhu. Jistě si všichni moc dobře vybavujete klasické molitanové matrace, na kterých spala snad většina z nás. Oproti minulosti však pěnové matrace značně změnili svůj ráz a mají mnohem lepší vlastnosti. Jejich základem je pěnový polyuretan, který se může prodávat pod různými názvy. Nejznámější ochranná známka je právě molitan.

Pokud hledáte matraci, která bude splňovat kvalitu, nároky na ortopedické vlastnosti a přitom nezatíží vaši peněženku, pak jsou matrace z PUR pěny dobrým řešením. Patří do kategorie těch levnějších matrací, avšak nabízí řadu výhod, jež jsou pro matrace důležité.

Jaké jsou výhody matrací z PUR pěny?

Mezi výhody matrací z polyuretanové pěny se řadí:

  • dobré ortopedické vlastnosti,
  • vyznačují se vysokou pružností,
  • velmi příznivá cena,
  • nízká hmotnost – velmi snadno se s nimi manipuluje,
  • nabízí možnost polohování,
  • jsou vhodné pro alergiky a astmatiky, neboť materiál je antialergický,
  • jsou vhodné i pro manželské postele – jedna velká pro oba,
  • pěnové matrace jsou také nejlepší matrace pro děti,
  • slouží pro příležitostné i každodenní spaní.

Tyto uvedené přednosti jistě každý zákazník ocení. Nicméně i tyto matrace mají své nevýhody. Mezi ně se řadí zejména nižší životnost matrace. Rychleji se opotřebovávají a proleží, takže si po létech používání nezachovají ten správný tvar pro oporu těla. Přesto jsou však matrace z PUR pěny skvělým řešením pro všechny, co hledají kvalitu a ekonomickou variantu. Pořídit ji lze i za něco málo přes tisícovku, takže si můžete mnohem častěji dopřávat novou.

Jakou PUR matraci pořídit?

PUR matrace mohou být jednolité, tzv. homogenní. Jedná se o takové, které jsou vyrobeny z jediné vrstvy polyuretanové pěny jako monoblok. Tato matrace je stejná ve všech směrech. Pouze se pěna uřízne do požadovaného rozměru a opatří potahem. Pořídit můžete i modely, které mají několik různých vrstev z PUR pěn o různé objemové hustotě. Nejedná se tedy o matrace z paměťové pěny, studené apod. Toto jsou naprosto jiné pěny. Pakliže se matrace skládá z několika vrstev PUR pěny, pak se jedná o sendvičové provedení. Obvykle takové matrace disponují odlišnou tuhostí z každé strany, což je velkou výhodou. Můžete si vybrat tu stranu, která vám vyhovuje více.

Díky nízké ceně, dobrým ortopedickým vlastnostem a malé hmotnosti jsou naše matrace z PUR pěny mezi zákazníky velmi oblíbené. Z naší nabídky vybíráme např. tyto:

• Luxusní matrace Comforta je vyrobena ze značkové německé pěny EuroFoam® , která dosahuje vlastností studených pěn.
• Luxusní zdravotní sendvičová matrace Darina s výškou 15cm !! Konstrukce matrace se skládá ze značkových německých pěn EuroFoam® a Carpenter ®.
• Luxusní zónová matrace Ergonomic PUR s nosností až 150 kg je vyrobena ze speciální vysoce pružné pěny EuroFoam®. Model je speciálně vyroben pro vyšší zátěž a matrace je velmi tvrdá.


Kompletní nabídku našich matrací z PUR pěny najdete na našich stránkách v kategorii Pur, sendvičové matrace.

MATRACE, POSTELE, ROŠTY

ZASLÁNÍ NOVINEK

NAŠE PRODEJNY

;