O sendvičových matracích

Sendvičové matrace jsou mezi zákazníky velmi populární. Jejich obliba tkví ve velmi příznivé ceně, dobrých ortopedických vlastnostech a možnostech vyhovět partnerům v případě, že každému vyhovuje jiná tuhost. U sendvičových matrací se na sebe kladou jednotlivé vrstvy různých materiálů, proto se jim říká sendvičové. Matrace vypadá s určitou nadsázkou jako sendvič.

Vrstev musí být několik, nejméně dvě i více, jinak se nejedná o sendvičové matrace. Materiály musí spolu vždy ladit. Je důležité, aby se svými vlastnostmi podporovaly a společně zlepšovaly užitné hodnoty matrace. Čím novější, dražší a dokonalejší matrace, tím má obvykle vrstev více. Ale i při menším počtu jsou tyto matrace velmi kvalitní. Použitými materiály jsou obvykle vždy pěny, PUR, studené, paměťové apod. Existuje nepřeberné množství pěn, takže lze sestavit nespočet odlišných modelů matrací. Pravdou však je, že hlavní vlastnosti matrace ovlivňuje třeba jen pár centimetrů jedné vrstvy. Rozdíl může být i v perforování a podobně. Proto můžou mít matrace, jejichž složení je podobné či naprosto stejné (ale v jiném pořadí) odlišné vlastnosti.

Jaké jsou výhody sendvičových matrací?

Konkrétní výhody sendvičových matrací tkví ve vlastnostech vybrané matrace. A ty mohou být u každého modelu odlišné v závislosti na tom, z čeho je matrace složena. Ty vám však musí každý prodejce sdělit. Stačí se zaměřit na některé modely a informovat se buď osobně nebo si je přečíst na internetových stránkách.

Mnoho možných kombinací

Matrace z paměťové pěny, matrace ze studené pěny, PUR matrace, tyto všechny mohou být sendvičové, pakliže jsou složeny z více různých pěn a materiálů. Uvnitř, v jádru matrace, se obvykle používají studené nebo PUR pěny. Na povrchu může být kupříkladu viscoelastická (líná, paměťová) pěna. Dáváme do „sendviče“ mezi pěny i další vrstvy. Tyto mají vliv na pružnost, tvrdost či mají antibakteriální vliv. Jedná se kupříkladu o desky z kokosových vláken, biotex apod. Nejjednodušší sendvičovou matrací je taková, která se skládá ze dvou studených pěn rozdílné hustoty a tuhosti.

Například konstrukce matrace FLEXI 15 aloe se skládá ze značkových německých pěn EuroFoam® a Carpenter ® dosahující vlastností studených pěn. 

Jednotlivé vrstvy se k sobě musí spojit. K tomu využíváme kvalitní ekologická lepidla, která jsou zdravotně nezávadná lepidla. Fungují na vodní bázi, takže jsou maximálně šetrná. Přitom je zaručena kvalita, aby namáhané spoje vydržely.

Sendvičové matrace jako partnerské

Velkou výhodou sendvičových matrací je možnost mít každou vnější stranu jinou. Jedna může být měkčí, druhá tvrdší. Proto jsou prodávány jako partnerské. Výsledným efektem je zvýšit pohodlí a dosáhnout jiných vlastnosti, buď měkkosti nebo větší tuhosti a pružnosti na každé straně. Podle potřeby si můžete matraci otáčet či spát pouze na té, která vám vyhovuje více. Toto je velmi dobré řešení pro partnery, z nichž každý upřednostní jinou tuhost. Kupříkladu vysoce luxusní sendvičová matrace DONAU PUR z naší nabídky je přesně určená pro partnery. Skládá se ze značkových německých studených pěn EuroFoam® a Carpenter ®. Uživatel si může zvolit tvrdší anebo měkčí stranu matrace.

Pokud se rozhodnete pro nákup sendvičové matrace, doporučujeme si případně na matraci lehnout, neboť tak můžete posoudit, zda vám bude vyhovovat. K tomu můžete využít osobní prohlídku některého showroomu v Opavě, Ostravě nebo Brně. Na našich stránkách www.grossmann-matrace.cz si pak můžete model sendvičové matrace pořídit.

MATRACE, POSTELE, ROŠTY

ZASLÁNÍ NOVINEK

NAŠE PRODEJNY

;