O matracích z viscoelastické pěny

Matrace z viscoelastické pěny jsou v poslední době poměrné oblíbené a naši zákazníci jsou s nimi spokojení. Pokud i vy uvažujete o jejich koupi, ale nejste zcela rozhodnutí, pojďte si přečíst, co vám tento moderními technologiemi vyvinutý materiál může nabídnout.

Co je to vlastně paměťová pěna?

Paměťová (líná, viscoelastická) pěna je materiál, kterému se věnovala NASA a měl původně také sloužit pacientům dlouhodobě upoutaným na lůžko. Je vyrobena z viscoelastického materiálu, jež má strukturu otevřených buněk. Reaguje na teplotu a tlak, v jejichž důsledku se změkčí a získává schopnost dokonale obtéct tvar těla. Po opuštění lůžka, či změně pozice, se materiál opět vrací do původního stavu, vychládá a tuhne. V současné době se tato pěna využívá především k výrobě matrací a anatomických polštářů. A i my ji v hojné míře používáme k výrobě našich produktů. Paměťovou pěnu Carpenter ® odebíráme od kvalitního německého dodavatele.

Jaké jsou výhody paměťové pěny?

Matrace z viscoelastické pěny přináší svým uživatelům řadu výhod. Mezi ně se řadí například tyto:

  • díky buněčné struktuře dochází v matraci k dobrému odvětrávání vlhkosti,
  • dokážou se přesně přizpůsobit tvaru těla a vytvořit tak oporu páteře v té nejideálnější poloze,
  • jsou pružné, odolné vůči tlaku,
  • pěna vyniká výraznou prodyšností a tvarovou stálostí,
  • mají poměrně dlouhou životnost,
  • jsou dobrým řešením pro velké matrace pro dva partnery - materiál tlumí pohyby partnera spícího vedle vás,
  • cenově dostupný materiál,
  • nízká hmotnost materiálu,
  • k dispozici jsou paměťové pěny různých tuhostí, díky čemuž lze dosáhnout maximálního pohodlí,
  • mají antibakteriální vlastnosti.

Matrace z paměťové pěny

Matrace z líné pěny patří mezi nejprodávanější z naší nabídky. Při výrobě matrací obvykle kombinujeme paměťovou pěnu s jinými materiály, čímž lze docílit těch nejlepších vlastností. Viscoelastickou pěnu používáme na vrchní vrstvy v tloušťce minimálně 4 cm. Čím je tato vrstva vyšší, tím je matrace komfortnější (max. však do 7 cm)

Mezi nejoblíbenější se řadí model Donau Visco, Ortopedic Visco, Viscoflex či Thermo Visco. Matrace Donau Visco se skládá ze značkových studených pěn EuroFoam® v kombinaci s tzv.línými pěnami Carpenter ®. Jedná se o středně tvrdou vysoce luxusní viscoelastickou matraci s výškou 20 cm a nosností 130 kg. 

Konstrukce matrace Ortopedic Visco se skládá ze značkových německých pěn EuroFoam® a Carpenter ® dosahující vlastností studených pěn v kombinaci s tzv.línou pěnou o síle 4cm. Tato vrstva se nachází na zelené straně. U tohoto modelu si můžete zvolit tvrdší anebo měkčí stranu matrace pouhým otočením matrace. Významným prvkem je ergonomické zónování matrace.

Luxusní sendvičovou matraci Viscoflex jsme vyrobili z vysoce kvalitní elastické sedmizónové studené pěny. Na svrchní vrstvy z obou stran jsme použili línou pěnu o síle 4 cm. Ložná plocha je z jedné strany profilována kombinací masážních nopků a z druhé strany relaxačními profily. Je zárukou kvalitního komfortu při ležení a spánku.

Vysoce luxusní sendvičová matrace Thermo Visco disponuje výškou 15 cm! Konstrukce matrace se skládá ze značkových německých pěn EuroFoam® a Carpenter ® dosahující vlastností studených pěn, opět v kombinaci s tzv.línou pěnou o síle 4cm. Ta se nachází na oranžové straně. Díky této konstrukci si zachovává vynikající ortopedické vlastnosti a vysokou užitnou hodnotu. Každá deska má jinou tuhost, takže si můžete zvolit tu stranu, která vám vyhovuje více.

Pozn.: Kompletní nabídku viscoelastických matrací naleznete v kategorii Viscoelastické matrace.

MATRACE, POSTELE, ROŠTY

ZASLÁNÍ NOVINEK

NAŠE PRODEJNY

;