Prodejna v Ostravě je v Pátek 14.6. zavřena - eshop plně v provozu

STĚŽUJE SI DÍTĚ NA BOLAVÁ ZÁDA? ZJISTĚTE, ZDA MÁ VHODNOU MATRACI

Zařizujete pokoj pro miminko nebo už máte doma puberťáka? Proto aby dítě mohlo dobře spát, potřebuje kvalitní matraci a vybrat vhodnou dětskou matraci není vůbec jednoduché. Dítě se rychle vyvíjí a v každém svém růstovém období potřebuje jinou matraci, aby se zajistila dostatečná opora pro páteř a jeho tělo se mohlo dobře vyvíjet. Matrace by měla být proto pevná a odpovídající věku a váze dítěte. V dnešním článku se soustředíme na výběr správné matrace pro ty nejmenší i odrostlejší děti.


Druhy matrací 

Dnešní trh nabízí nepřeberné množství různých matrací např.  latexové, kokosové, pěnové atd. Velmi luxusní dětské matrace jsou vyrobeny ze  100% přírodního latexu. Hitem posledních let se staly kokosové matrace. Pěnové matrace se vyznačují dobrou tuhostí a jsou nejlevnější.  

Matrace pro miminka a malé děti

Malé děti tráví hodně času v postýlce a to nejen v noci, ale i ve dne. Špatná matrace nezajistí dítěti správnou anatomickou polohu páteře během spánku, a proto nemůže dojít k uvolnění těla a kvalitnímu odpočinku. Pro děti se doporučuje středně tvrdá až tvrdá matrace. U měkké matrace hrozí syndrom náhlého úmrtí kojenců. U dětských matrací je zbytečné zónování, protože děti nespí na jednom místě v posteli. Zapomínat bychom neměli ani na dobré odvětrávání, aby v ní docházelo ke správné cirkulaci vzduchu. Výhodou navíc je snímatelný a pratelný potah, který ochrání matraci.

Dětská latexová matrace DOMINIKA
Jedná se o velmi kvalitní matraci ze 100% přírodního latexu navrženou přesně podle potřeb dítětě. Vyniká svojí elasticitou a tvarovou stálostí. Navíc jsou potahy ošetřeny výtažky z rostliny Aloe vera a jsou antibakteriální.


Dětská matrace BIOTEX-KOKOS
Jedná se o luxusní dětskou matraci vyrobenou z netkané textilie BIOTEX v kombinaci s ovčí vlnou a kokos-latexové desky. Tento progresivní materiál spolu s celkovou konstrukcí splňuje ty nejpřísnější požadavky na zdravý spánek.


Matrace dětská NAOMI 100% přírodní latex + kokos + biotex
Tato matrace ma 3vrstvý systém, který umožní ideální anatomické přizpůsobení křivce těla a zajistí stálou cirklulací vzduchu. Můžete si vybrat tvrdčí stranu z biotexu nebo měkčí stranu z latexu. Součástí matrace je i potah silver protect s antibakteriálními účinky.


Matrace pro větší děti a školáky
Když děti odrostou postýlkám, nastal čas pro koupi nové větší matrace. Školáci už touží po větším soukromí a se zařizováním nového pokoje je potřeba myslet i na novou matraci, která zajistí zdravý růst a pohodlí při spaní. Nyní se investice do zdravého spaní časem vrátí, protože některé velmi kvalitní matrace vydrží při správném zacházení a údržbě i 15 let.

Matrace VISCO FLEX 
Jedná se o luxusní sendvičovou matraci s nosností 120 kg a výškou 20 cm. Viscoelastická pěna zaručuje prodyšnost a tvarovou stálost. Matrace se dokonale přizpůsobí obrysům těla díky kvalitnímu jádru se 7 zónami a speciální konstrukcí má ortopedické vlastnosti. Poskytuje oporu v ramenní, bederní a pánevní oblasti. Součástí je i luxusní potah, který je obohacený o výtažek z Aloe vera. 


Matrace PUR FLEXI ALOE VERA
Vysoce elastická zdravotní matrace se 7 zónami a antialergickým potahem z výtažky Aloe vera. Je vyrobena ze 2 různých komfortních pěn, které zajišťují ortopedické vlastnosti matrace. Matrace má tvrdší i měkčí stranu a zajišťuje vysoký komfort při spaní.


Matrace PUR COMPACT ALOE VERA
Tato matrace je velmi oblíbená u zákazníků. Vyniká dobrou cirkulací vzduchu, ortopedickými a hygienickými vlastnostmi. Součástí je i antibakteriální potah prošitý termorourem pro lepší odvod vlhkosti a odvětrávání matrace.


Na správný výběr matrace pro dítě si nechte dostatek času. Najděte si kvalitního a prověřeného výrobce matrací, který vám poradí a poskytne i  záruku na matraci. Navštivte nejen internetové stránky, ale také kamenný obchod. Mezi takové výrobce patří i firma Grossmann matrace, která je trhu už více jak 20 let. A pokud máte doma atypickou postel, tato společnost vám vyrobí matraci přesně na míru.